Tam byliśmy: Batizado GCB Holandia

Minął czas eventowego natłoku związanego z sezonem treningowym, dzięki czemu możemy w końcu nadrobić zaległości dotyczące publikowania relacji z naszych podróży po polskich, i jak widać na załączonym przykładzie nie tylko, warsztatach Capoeira.

Tym razem chcielibyśmy wspomnieć o jednej z największych imprez Grupo Capoeira Brasil na świecie, mianowicie corocznych warsztatach, w europejskiej kolebce naszej szkoły. Chodzi oczywiście o Holandię, w której to powstały pierwsze sekcje GCB na starym kontynencie.

Same warsztaty obfitowały w wiele treningów prowadzonych przez znamienitych capoeiristas, spektakularne rodas, w ceremonię batizado e troca de cordas (nadanie pierwszych oraz kolejnych stopni, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłej części alunos z kraju tulipanów) oraz formaturę trzech nowych Professores w grupie. Nominacje z rąk jednego z założycieli grupy – Mestre Paulão Ceará, otrzymali instruktorzy z Holandii: Aranha, Galalau oraz Palito.

nowi professores gcb holandia

(źródło: facebook.com/gertjan.Gafanhoto)

Od lewej: Professor Aranha, Mestre Cigano, Professor Palito, Mestre Biscuim, Mestre Cal Matos, Professor Galalau, Mestre Paulão Ceará)

Według wszelkich zapowiedzi, wszystko wskazuje na to że kolejna edycja imprezy będzie największą ze wszystkich, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, ale o tym już będziemy informowali na bieżąco.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o Capoeira w Krakowie, zapraszamy na wakacyjne treningi w każdą środę, w okolicy Parku Krowoderskiego (dzielnica Prądnik Biały).
Grupo Capoeira Brasil Kraków

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s